Ponuka osív

Ponuka osív strukovín pre rok 2003


Vážení pestovateľia !

Spoločnosť Šľachtiteľská stanica Horná Streda, a.s. Vám v tejto ponuke predkladá kolekciu poľných strukovín, ktoré boli vyšľachtené na našom pracovisku a ktoré sú pre Vás zárukou vysokej úrodnosti a spoľahlivosi. Odrody sú optimalizované pre Slovensko ako i stredoeurópsky región, čo dokazujú výsledky skúšok doma i pestovatelia v zahraničí.

Odrody hrachu siateho:

OLIVÍN

Je to listová poloskorá odroda so zeleným semenom strednej veľkosti s HTS okolo 240 g, vhodná na potravinárske aj krmovinárske účely. Istota a stabilita pestovania je v KVO, RVO i v ZVO

ACHÁT

Poloskorá odroda bezlistového typu (semileafless) so zeleným semenom strednej veľkosti s HTS okolo 250 g, vhodná na potravinárske aj krmovinárske účely. Vhodná pre pestovania vo všetkých výrobných oblastiach.

SVIT

Poloskorá odroda bezlistového typu (semileafless) so žltým semenom strednej veľkosti s HTS okolo 230 g, vhodná na potravinárske aj krmovinárske účely. Vhodná pre pestovania vo všetkých výrobných oblastiach.

JASNA

Odroda hrachu vysokého vzrastu, ktorá sa vyznačuje vysokou úrodou drobného, guľatého žltého semena vhodného pre kŕmenie vtáctva, ale taktiež je určená pre produkciu zelenej hmoty. HTS je asi 200g.

Odrody pelušky jarnej:

SÍRIUS

Skorá odroda pelušky vysokého vzrastu s vysokou úrodou zelenej hmoty i semena.Semeno je stredne veľké s HTS okolo 240 g. Na zelenú hmotu ju možno pestovať vo všetkých výrobných oblastiach

VENA

Je peluška vysokého vzrastu s vysokou úrodou zelenej hmoty a sena. Semeno je malé až stredne veľké s HTS okolo 190 g. Vyniká vysokým obsahom bielkovín v suchej hmote a tiež vysokou semenárskou istotou.

RHEA

Najskoršia odroda pelušky, vysokého vzrastu, určená pre produkciu zelenej hmoty, sena alebo výrobu siláži a úsuškou. Semeno má drobné s HTS okolo 180 g.

Bôb obyčajný:

LIBER

Je odroda bôbu obyčajného indeterminantného rastu určená predovšetkým na pestovanie semena ale i na využitie zelenej hmoty vo výžive zvierat. Semeno je stredne veľké s HTS okolo 540 g s béžovou farbou osemenia. Doporučujeme ho pestovať v KVO,RVO a okrajovo v ZVO.

Odrody viky siatej:

TOPLESA

Je nový typ jarnej viky tzv.topless-forma s vrcholovým umiestnením strukov, ktorá je vhodná k produkcii hmoty ako aj semena. Rastliny majú kratšiu, menej poliehavú stonku a terminálne zakončenie rastliny strukmi zabezpečuje vyrovnaný vývoj semien vo všetkých strukoch.

SLOVENA

Predstavuje poloskorý univerzálny indeterminantný typ jarnej viky, ktorá vyniká úrodami suchej hmoty, spolahlivými úrodami zelenej hmoty a semena. Odrody na pestovanie zelenej hmoty sú vhodné do všetkých výrobných oblastí, pre pestovanie semena sa odporúča KVO a RVO.

Fazuľa záhradná (poľná):

PETRA

Je poloskorá odroda fazule záhradnej s vysokým kríčkom a veľkým bielym semenom (HTS asi 360 g), určená pre produkciu suchého semena pre konzumné účely.O.

DIANA

Poloskorá odroda fazule záhradnej s vysokým nepoliehavým kríčkom a veľkým bielym semenom (HTS asi 300 g), určená pre produkciu suchého semena pre konzumné účely.

Odrody fazule záhradnej pravej:

ANKA

Úrodná poloskorá kríčková odroda fazule záhradnej pravej so stredne vysokým kríčkom. Struky má zelené, krátke, rovné až mierne zahnuté, vhodné pre konzervovanie, mrazenie a priamu spotrebu. HTS je asi 170g.

Objednávky a podmienky pre predaj osív

Vyššie uvedené odrody strukovín je možné objednať telefonicky, faxom, e-mailom alebo písomne. Následne Vám bude zaslaná predfaktúra a po jej úhrade bude osivo dodané a uzatvorená zmluva o licenčných poplatkoch.

Orientačné ceny druhov strukovín

Odrody hrachu siateho 13 000 Sk / t
Odrody pelušky jarnej 13 000 Sk / t
Bôb obyčajný 13 000 Sk / t
Odrody viky siatej 25 000 Sk / t
Fazuľa poľná 40 000 Sk / t
Fazula záhradná 80 000 Sk / t

Informácie ohľadom objednávok osív Vám poskytneme na
e- maile , alebo na tel.čísle 032/7773221,22 ..